3304-Preparaty kosmetyczne lub upiększające oraz preparaty do pielęgnacji skóry (inne niż leki), włącznie z preparatami przeciwsłonecznymi lub do opalania, preparaty do manicure lub pedicure.

3304 10-Preparaty upiększające do ust

3304 20-Preparaty upiększające do oczu

3304 30-Preparaty do manicure i pedicure

-Pozostałe:

3304 91- -Pudry, nawet prasowane

3304 99- -Pozostałe

(A) PREPARATY KOSMETYCZNE LUB UPIĘKSZAJĄCE ORAZ PREPARATY

DO PIELĘGNACJI SKÓRY WŁĄCZNIE Z PREPARATAMI PRZECIWSŁONECZNYMI LUB DO OPALANIA

Ta część obejmuje:

(1)Szminki i inne preparaty do upiększania ust.

(2)Cienie do oczu, tusz do rzęs, ołówki do brwi i inne preparaty do upiększania oczu.

(3)             Inne preparaty do upiększania lub malowania i preparaty do pielęgnacji skóry (z wyjątkiem leków), takie jak: pudry do twarzy (nawet prasowane), zasypki dla dzieci (włącznie z talkiem w proszku, niezmieszanym, nieperfumowanym, opakowanym z przeznaczeniem do sprzedaży detalicznej), inne pudry i szminki aktorskie; kremy do pielęgnacji cery, cold-cream, śmietanki, śmietanki oczyszczające, kremy do skóry, odżywcze (włącznie z preparatami zawierającymi mleczko pszczele) oraz toniki do skóry, a także balsamy do ciała; wazelinę pakowaną z przeznaczeniem do sprzedaży detalicznej do pielęgnacji skóry; kremy ochronne przeciw podrażnieniom skóry; dające się wstrzykiwać żele śródskórne do usuwania zmarszczek i powiększania ust (w tym te zawierające kwas hialuronowy); preparaty przeciwko trądzikowi (inne niż mydła objęte pozycją 3401), które są przeznaczone zasadniczo do oczyszczenia skóry i które nie zawierają dostatecznie dużej ilości składników aktywnych, wskazujących na ich terapeutyczne lub profilaktyczne działanie przeciw trądzikowi; octy toaletowe, które są mieszaninami octów lub kwasu octowego i perfumowanego alkoholu.

Pozycja obejmuje również preparaty przeciwsłoneczne i do opalania.

(B) PREPARATY DO MANICURE LUB PEDICURE

Ta część obejmuje lakiery i emalie do paznokci, zmywacze, preparaty do usuwania naskórka i inne preparaty do manicure lub pedicure.

Niniejsza pozycja nie obejmuje:

(a)    Preparatów leczniczych stosowanych do leczenia pewnych dolegliwości skóry, np. kremów do leczenia egzemy (pozycja 3003 lub 3004).

(b)    Dezodorantów do stóp i preparatów do leczenia paznokci lub pazurów zwierząt (pozycja 3307).

(c)    Sztuczne paznokcie (z tworzyw sztucznych, pozycja 3926; z innych materiałów, klasyfikacja zgodnie z materiałem składowym).